I úsporná kuchyňská linka může být praktická

I úsporná kuchyňská linka může být praktická

Zařizujete novou kuchyň a nechcete za ni dávat desetitisíce? Na kuchyňské lince jde hodně ušetřit, aniž by funkčnost utrpěla. Při pečlivém výběru najdete krásný a praktický nábytek podle svých představ.

4 hlavní kritéria pro výběr kuchyňské linky

1.Rozměry

Velikost kuchyňské linky závisí na prostoru, který máte k dispozici. Zohledněte také, jak často vaříte a kolik v kuchyni trávíte času. Pokud jste zapálení gurmáni nebo rodiče malých dětí, pravděpodobně budete potřebovat prostornější kuchyň než sváteční kuchaři.

  • Optimální délka kuchyňské linky pro pohodlnou práci se pohybuje od 2,5 do 4 a více metrů.
  • Standardní výška bývá kolem 90 cm.
     

2.Umístění kuchyňského dřezu a velikost úložných prostorů

Máte-li myčku, bude vám stačit menší dřez. Pokud nádobí myjete v ruce, dopřejte si prostornější dřez s dostatkem místa pro odkládání. Další nezbytností jsou úložné prostory. Čím víc nádobí a spotřebičů máte, tím víc skříněk využijete.

3.Optimální rozložení pro práci

Při výběru kuchyňské linky myslete na to, abyste měli vše důležité po ruce. Abyste od místa, kde budete krájet suroviny, nemuseli běhat příliš daleko ke sporáku, troubě nebo dřezu.

4.Materiál pracovní desky

Použitý materiál pracovní desky dokáže pořádně zahýbat s konečnou cenou kuchyňské linky. Dbejte na to, aby deska působila elegantně a zároveň byla dostatečně odolná vůči mechanickému poškození. Oblíbené jsou kamenné kuchyňské desky, přírodní dřevo i nerez. Dobrou volbu představuje také lamino, které je levné a snadno se udržuje v čistotě.

Tipy na kuchyně za kačku

Kuchyňská linka Marija

Kompaktní kuchyňská linka do menších bytů a domků. Nezabere zbytečné místo a splňuje přitom vše potřebné. Její jednoduché provedení vynikne v nové i rekonstruované kuchyni. Lamino v oblíbeném dekoru dub sonoma v kombinaci s jemnou vanilkovou barvou pasuje k šedé i hnědé podlaze.

Kuchyňská linka Wanilija

Trávíte v kuchyni hodně času? Pak si oblíbíte kuchyňskou linku Wanilija. Měří na délku 260 cm a poskytuje bohatý prostor pro přípravu jídla, vaření i mytí nádobí. Lamino v dezénu olše se hodí jak do moderních, tak i do klasických interiérů. Pracovní deska v odstínu pískovce celkový vzhled linky pěkně doladí.

Kuchyňská linka Perla

Potěší všechny milovníky moderního designu. Snadno udržovatelné lamino v bílém dekoru v kombinaci s dubem sonoma vypadá na první pohled čistě a elegantně. Pracovní deska v přirozené barvě písku příjemně ladí se zbytkem kuchyně.

Ještě váháte, kterou vybrat? Prohlédněte si kompletní nabídku nábytku do kuchyně. Neváhejte se zeptat – naši zkušení kolegové vás rádi navedou.