Jak vybírat dětský rostoucí stůl

Jak sladit dvoumístnou pohovku s vaším obývákem
 

Rostoucí psací stůl doprovodí dítě klidně až na vysokou. Podle čeho vybírat?

Chcete, aby vašemu dítěti vydržel psací stůl co nejdéle? Vyberte šikovný rostoucí stůl. Dobře poslouží od útlého věku až do studentských let.

7 největších výhod rostoucího stolu

1. Volitelný sklon pracovní desky

Nastavení náklonu stolu ulevuje páteři a podporuje zdravé sezení dítěte. Možnost nastavování sklonu se hodí především při malování, kreslení, rýsování či psaní úkolů.

2. Nastavitelná výška pracovní desky

Výšku stolu můžete postupně upravovat podle toho, jak dítě roste. Omezíte tak riziko hrbení zad a nepříjemné bolesti.

3. Místo na psací potřeby

 

Dětské rostoucí stoly mívají záchytný žlábek na tužky, pera i pastelky. I při naklonění tak zůstanou psací potřeby pevně uchycené a nespadnou na zem. Některé stoly bývají vybavené také dalšími zásuvkami či organizéry, které nabízejí bohatý prostor k uložení všech nezbytností.

4. Zaoblené bezpečnostní hrany

 

Velkou výhodou rostoucích stolů je maximální ochrana před zraněním. Stoly vynikají i dalšími bezpečnostními opatřeními, které ocení všichni rodiče.

5. Moderní design

Rostoucí psací stoly se hodí do každého dětského pokoje. Nechybí ani barevné detaily. Růžová zaujme malou princeznu, zelená či modrá zase velkého kluka.

6. Úspora peněz

Ačkoliv rostoucí psací stůl vyžaduje větší prvotní investici, ve výsledku vám ušetří spoustu peněz. Tento kus nábytku vydrží vašemu dítěti velmi dlouho a není potřeba ho každých pár let obměňovat.

7. Snadná údržba

Rostoucí stoly výrobci navrhují speciálně pro potřeby dětí. Myslí i na snadnou údržbu. Povrch stolu lze jednoduše omýt a nemá žádná skrytá zákoutí, kde by se držel prach.

Jak vybrat rostoucí stůl?

Zaměřte se na velikost pracovní desky

Při výběru rostoucího stolu je důležitá především celková velikost pracovní desky. Její šířka by měla dosahovat alespoň 90 až 120 cm a hloubka minimálně 80 cm. Získáte tak jistotu, že se časem na stůl vejde i monitor počítače. Pokud vaše dítě rádo kreslí, bude se vám hodit deska, kterou lze v případě potřeby rozložit.

Pozor na výšku stolu

Výška by měla odpovídat výšce dítěte. Je důležité, aby se u stolu dítě nehrbilo, zbytečně se nenaklánělo a cítilo se pohodlně. Chybný sed škodí vývoji páteře i kyčlí. U rostoucího nábytku máte možnost výšku kdykoliv upravit, a nechat ho „růst“ společně s vaším potomkem.

Možnost naklánění pracovní desky

 

Nastavitelný sklon pracovní desky předchází kulatým zádům a ulevuje krční páteři. Doporučený náklon desky při psaní a čtení se pohybuje v rozmezí 6 a 16 stupňů. V případě kreslení se může stůl naklonit až na cca 45 stupňů.

Nezapomeňte na rostoucí židli

 

Kontrolujte průběžně i výšku židle. Dítě by mělo mít celou plochu chodidel na zemi, a stehna a lýtka by měla svírat pravý úhel. Předloktí má být volně položené na desce a paže musí svírat pravý úhel. K tomuto účelu vám skvěle poslouží rostoucí židle, kterou lze libovolně nastavovat stejně jako rostoucí stůl.

Tipy na rostoucí stoly

Pro malé velké profíky

 

Dětský rostoucí stůl Profi 3 ocení školáci všech věkových kategorií od prvňáků po maturanty. Stůl má pevnou konstrukci, oblé hrany, zakulacené rohy psací desky, jednoduché ovládání a bohaté vybavení. Má výsuvný organizér, praktický držák školní brašny po obou stranách a pevné boční desky s úložným prostorem. Navíc disponuje ochranou proti sevření prstů.

Do menšího pokojíčku

 

Pro skromné dětské pokoje se hodí stabilní stůl Junior s menší javorovou deskou. Má robustní provedení, oblé hrany stolu a zakulacené rohy. Zabere málo místa a školákovi přitom poskytne vše, co potřebuje ke psaní úkolů i odpočinkovým aktivitám. Ke stolu jde přiobjednat i velký multifunkční organizér.

Pro náročné

 

Rostoucí stůl Racing v kombinaci bílé barvy se světle šedou rozsvítí každý moderní pokojíček. Konstrukce se skládá ze dvou samostatných ploch. Pevná zadní část nabízí stabilně vodorovnou odkládací plochu a možnost doplnění o další příslušenství, jako je nadstavec na učebnice a knížky či držák monitoru. U pracovní plochy jednoduše nastavíte libovolný sklon. Díky jednoduchému ovládání a bohaté výbavě usnadní školákovi cestu za vysněným vzděláním.

Kam rostoucí stůl umístit

Jelikož bude u stolu vaše dítě převážně kreslit, číst si a psát úkoly, postavte stůl co nejblíže k oknu. Ideálním místem je prostor přímo pod oknem nebo vedle něj tak, aby světlo dopadalo na stůl zepředu nebo z boku a dítě si rukou nestínilo.

Potřebujete radu?

Napište nebo zavolejte našim bytovým designérkám. Pomohou vám s výběrem jednotlivých kusů nábytku i sladěním celého dětského pokojíčku.

Košík

0 Kč