Křeslo ušák není záležitostí pro babičky!

kresla-usak

Dnešní doba klade vysoké nároky trendy a design. Co však nikdy nevyjde z módy je pocit pohodlí při odpočinku po náročném pracovním dni. Proto se křesla ušáky těší stále velké oblibě.


Víte, kde se ušáky vzaly?

Původ ušáků sahá do Anglie, do dob, kdy hlavním zdrojem tepla býval krb. Ušák svým tvarem, robustní konstrukcí a důmyslně vyvedenými opěrkami kolem hlavy pomáhal chránit
před průvanem a skvěle zachytával teplo ze sálajícího ohně. Kostry ušáků bývaly z masivního dřeva, pomocí polštářů pak lidé zvyšovali jejich pohodlí. Ale až celočalouněné provedení zaručilo to pravé příjemné sezení.

 

Praktický kus nábytku do knihovny


Během 50. let minulého století si ušáky zamiloval každý vášnivý čtenář. Design křesla vynikal vysokým opěrákem, který optimálně podepíral bederní a krční páteř, takže pokud jste během čtení napínavé knížky usnuli, praktické opěrky zabránily „padání“ hlavy na ramena. Proto se ušákům dlouhou dobu přezdívalo „čtenářská křesla“ a nesměla chybět v žádné knihovně.
Byl to ale právě jejich robustní vzhled, díky němuž začaly ušáky koncem minulého století z našich domácností mizet.


Design – retro nebo moderna?

Znáte to pořekadlo, že staré dobré věci se vracejí? V případě ušáků to platí dvojnásob. Tvar křesla je léty prověřený, a proto jej designéři takřka nemění. O to více si vyhrají s materiály a barvami. Dnes si můžete vybrat z mnoha variant i provedení křesel. Pojďme si představit 3 základní typy:

1. Retro ušák

Křesla v retro designu, na která jsme sedávali ještě u našich babiček. Klasická masivní kostra, vysoké nožky a bytelné provedení. Čalounění je nejčastěji v kůži nebo kožence s prošitým opěrákem, ale jistě si zamilujete také látkové provedení, které vyniká geometrickými vzory či jemným květinovým vzorem. K ušáku v retro designu si můžete pořídit také taburet, který oceníte jako skvělou podnožku pro nohy a to nejen při čtení.


2. Moderní kousek

Pokud patříte mezi majitele moderně zařízeného interiéru, nemusíte zoufat. Nabídka ušáků, které vám zapadnou do domácnosti, je také bohatá. Trendy jsou křesla na centrální kovové nožce nebo podnoži, která bývá otočná a výškově stavitelná. Sedáky oblých tvarů splňují požadavky moderního bydlení. V nabídce naleznete nepřeberné množství látek, letošním hitem jsou pastelové a jemné barvy, díky nimž hravě sladíte křeslo s vaším vybavením.


3. Extravagantní záležitost

Proč se držet při zemi? Ušáky můžete skvěle umístit do interiéru jako výrazný a nepřehlédnutelný prvek – solitaire. Máte rádi barvy? Vyberte si křeslo v červené nebo žluté barvě. Jste veselí a je vás všude plno? Pak sáhněte po výrazném vzoru! Pořiďte si křeslo v provedení, které odrazí vaši jedinečnou osobnost.

 

To nejlepší nakonec?

Upřednostňujete-li vysoký komfort před designem, pak vám doma nesmí chybět ušák s vysunovací opěrkou pro nohy. Odpočívejte, relaxujte nebo sledujte fotbalový zápas v pohodlí.


Doprava zdarma na ušáky od 2 500 Kč

Objednejte si křeslo za naší nabídky v minimální hodnotě 2 500 Kč a my vám jej dopravíme zdarma až k vám domů. Tak hurá vybírat „ten správný design“!