Malá kuchyň s obývákem? 7 tipů, jak využít prostor na maximum

mala-kuchyn-s-obyvakem

Máte kuchyň a jídelnu propojenou s obývacím pokojem a celkově málo místa? Objevte 7 tipů, jak prostor prakticky zařídit a šikovně propojit.
 

1. Použijte světlé neutrální barvy


Malý prostor opticky zvětšíte použitím světlých a neutrálních barev v kombinaci se vzdušnými materiály. Chcete domovu dodat veselou a hravou náladu? Doplňte světlé tóny o pastelové barvy. Pokud k vám jde z oken málo přirozeného světla, pořiďte si bodová světla a úzké lampy. Prostor nejen osvětlí, ale také projasní a opticky zvětší.

2. Nechte kuchyňské skříňky sahat až do stropu


Využijte co nejvíce volného prostoru a pořiďte si kuchyňské skříňky sahající až ke stropu. Na vyšší příčky uložíte sváteční nádobí
a další věci, pro které tak často nesaháte. Kromě úspory místa vás potěší i elegantní vzdušný dojem.

3. Pořiďte si rozkládací nábytek


Vybírejte nábytek, který nezabere moc místa, ale dá se pohodlně rozložit. Třeba jídelní stůl, který z dvoumístného kdykoli rozšíříte na čtyřmístný. Některé pohovky zase nabízejí jak rozkládací úpravu, tak i možnost úložných prostorů. Ideální řešení do menších obýváků.

4. Vykašlete se na konvence


Kdo řekl, že v obýváku musíte nutně mít sedací soupravu nebo alespoň pohovku? Pokud žijete sami nebo ve dvou, postačí vám
i malá křesla s taburetem. Konferenční stolek klidně nahradí malý odkládací pultík.

Ani jídelní stůl nutně nepotřebujete – vystačíte si s barovým pultíkem, nebo sklápěcím stolkem, který přes den nezabere žádné místo.

5. Místo knihovny rozvěste poličky


Patříte mezi vášnivé čtenáře, ale na velkou knihovnu vám nezbývá místo? Vyměňte ji za poličky, které zavěsíte na stěnu,
a zaplníte tak nevyužitý prostor.

6. Propojte obě místnosti servírovacím ostrůvkem


Šikovně vymezí kuchyňskou i obytnou zónu. Můžete na něm krájet suroviny i stolovat. Pokud ostrůvek nechcete nebo nemůžete použít, stejně dobře vám poslouží i jídelní stůl. Místnosti lze propojit i sedací soupravou s nízkým stolkem uprostřed.

7. Šetřete s dekoracemi
 

Snažte se malý prostor zbytečně nepřeplnit. Doplňků se vzdávat nemusíte. Dejte vyniknout květinám, vázám, několika obrázkům a svíčkám. Prostor opticky zvětší také elegantní zrcadlo.

Tipy na nábytek do malého obýváku a kuchyně


Jídelní sestava Lance


Malá jídelní sestava pro dva se perfektně hodí do moderní domácnosti. Čtvercový stolek s originálně řešenými židlemi se krásně vyjímá v rohu i uprostřed místnosti. Oblíbený dezén dubu sonoma prosvětlí menší prostory.

Kuchyňská linka Modena


Šikovně rozvržená kuchyňská linka ve světlých barvách nabízí řešení speciálně pro potřeby malých kuchyní. Dekor světlého
a tmavšího odstínu rijeka v kombinaci s deskou v dezénu světlého travertynu snadno sladíte s jídelním stolem i nábytkem v obýváku.

Obývací stěna ROSO


Úsporná obývací stěna s úložnými prostory v horní i spodní části. Světlý dezén opticky prosvětluje celý prostor.

Rozkládací pohovka AURELIA


Spoří místo a zároveň poskytuje dostatek pohodlí na lenošení u televize. Kromě rozkládací úpravy nabízí i úložné prostory, kam naskládáte lůžkoviny a jiné nezbytnosti.

Proč vybavit domov u Nábytku za kačku?

► Garance nejnižší ceny na trhu – když objevíte lepší cenu u konkurence a řeknete nám to, „přebijeme ji“ ještě lepší nabídkou.
► Od 2 500 Kč doprava zdarma
► Pořídíte vše od
vybavení obýváku až po doplňky.