Nejlepší židle k PC

Nejlepší židle k PC

 

Sezení u počítače je už mnoho let součástí našich životů. Ať v pracovním nebo soukromém čase, trávíme tak hodiny. Někdo méně, někdo více, ovšem kdo se vejde do 4 hodin denně, je spíše výjimkou. Například programátoři nebo on-line marketéři tak tráví většinu své pracovní doby. Bohužel i děti nebo studenti takto tráví mnoho času. Z toho důvodu je potřeba mít kvalitní židli.

Zdravotní potíže způsobené dlouhodobým sezením ve špatné poloze se mohou projevit někdy až v průběhu let.

Jak tedy vybrat nejlepší židli k PC?

Materiál

V nabídce najdete kancelářské židle i křesla z různých materiálů, např. z kůže, z ekokůže nebo z textilu. Při výběru je dobré zohlednit, jak bude vaše místo k sezení namáhané. Kolik hodin denně trávíte u PC? Podstatná je i vaše váha a typ postavy. Kdo by chtěl své oblíbené křeslo měnit po pár letech! Výběr materiálu bývá též otázkou osobních preferencí. Kůže nebo ekokůže vypadá samozřejmě luxusněji.

TIP! V letních měsících oceníte židli s opěrákem ze síťoviny. Ten je prodyšný a omezí pocení zad.

Kolik hodin trávíte u počítače

Před výběrem vhodné židle k PC se zamyslete, kolik hodin denně trávíte u počítače. Patříte mezi světlé výjimky a vejdete se do 4 hodin? Nemusíte nutně přikládat výběru židle až tak velkou váhu a investovat do ní tolik, jako ti, co u PC sedí celý den.

Postava

Je samozřejmostí, že jiná židle bude vhodná pro dítě, jiná pro studentku, a úplně jiný model bude potřebovat muž nadprůměrné výšky. Výška postavy a váha by měla být v každém případě jedním z hlavních měřítek při výběru. V nabídce najdete židle, které mají nosnost 100 kg, ale i takové, které jsou vhodné pro osoby vážící 130 kg.

Místo určení

Vybrat židli k počítači, které bude mít své místo ve studentském pokoji, domácí pracovně či kanceláři ředitele? To jsou jedny z hlavním aspektů, podle kterých byste měli zvolit vhodný typ.

Židle do kanceláře ředitele by měla být nejen funkční, ale také reprezentativní. To je samozřejmost. Dále byste měli vzít v potaz, kolik hodin sezením u PC tato osoba tráví. Pokud je pro něj pracovna pouze místem, kde udělá to nejnutnější v rámci pár hodin denně, můžete při výběru přiložit větší váhu reprezentativnímu designu.

V případě domácí pracovny, kterou využíváte pouze alternativně, můžete vybírat též podle vzhledu. Například moderní kancelářské křeslo v červené barvě se bude v dámské pracovně jistě vyjímat. Muži mohou volit azurově zelené.

V případě studenta, který tráví hodiny studiem, není radno na židli k PC šetřit. V nabídce najdete hned několik židlí, které jsou nejen pohodlné, ale také budou vypadat velmi dobře v moderním studentském pokoji.

Pokud se jedná o domácí pracovnu programátora, který při práci sedí i 12 hodin denně, sáhněte po kvalitní kancelářské židli. Nešetřete. Vaše zdraví za to stojí.

Židle pro dlouhodobé sezení

Pro dlouhodobé sezení je vhodná například kancelářská židle Ergohuman. Ta má synchronní mechanismus s nastavením síly protiváhy. Též má několikanásobnou aretaci, nastavení hloubky sedáku, výškové nastavění opěráku, nastavení úhlu a výšky područek i hlavové opěrky. Najdete u ní i bederní pružnou opěrku s permanentním přítlakem.

Když trávíte sezením u počítače velké množství hodin, dodržujte také správné držení těla při sezení na židli. Například lýtko se stehnem by mělo svírat 90 stupňů, záda by měla být vzpřímená a chodidlo celou plochou na podlaze.

Pokud si chcete udržet zdravá záda, měli byste rovněž myslet na změnu poloh při sezení, protahování během dne a pohybové aktivity ve volném čase.

Nové články v e-mailu

Nepropásněte nový článek, skvělou akci nebo slevu a přihlaste se k odběru zpravodaje!