Plánujete léto na zahradě? 7 tipů pro vás


 

Rozhodli jste se zůstat v létě doma? Výborný plán. Posílíte rodinné vztahy, odpočinete si a užijete parádní zábavu za pár kaček. Jak na to? Čtěte tipy Nábytku za kačku.

Léto na zahradě předčí i drahou dovolenou u moře

Ušetříte a podpoříte rodinné vazby

Společný pobyt na zahradě utužuje vztahy. Nezáleží na tom, kolik je rodinným příslušníkům let ani které činnosti je baví. Můžete společně hrát hry, sázet květiny, sekat trávu, grilovat, opalovat se, číst knihy v pohodlném křesle nebo si jen tak povídat. Nejdůležitější je vzájemná blízkost a pohoda.

Objevíte v sobě zahradního architekta

Při zařizování zahradního sezení můžete upustit uzdu své fantazii. Máte absolutní svobodu v tom, jaký zahradní nábytek a doplňky si pořídíte. Může jít o přírodní oázu klidu plnou dřeva či ratanu, nebo o veselé posezení hýřící všemi barvami.

Utužíte sousedské vztahy

Nevíte, jak správně sestříhat živý plot? Trápí vás škůdci rostlin? Nebo se nedaří vašim okrasným květinám? Požádejte o pomoc svého souseda, který může mít se zahradničením více zkušeností než vy. Na oplátku ho můžete obdarovat vlastnoručně vypěstovaným salátem nebo ho pozvat na víkendové grilování.

Prospějete své duši

Psychologové doporučují zastavit se a propojit více s půdou a okolní přírodou. Pomůže nám to uvědomit si staré známé pravdy. Třeba že vše živé potřebuje určitý čas k růstu a trpělivost bude po zásluze odměněná.

Sazeničky okrasných rostlin na jaře vykvetou, bylinky se rozrostou a zelenina začne během jara a léta plodit. Pokud toužíte po klidu a vyrovnanosti, stačí se jen rozhlédnout kolem.

7 tipů pro příjemné bydlení na zahradě

Rádi trávíte horké dny venku, od rána až do večera? S následujícími tipy žádný problém.

Vytvořte zastřešení nebo si pořiďte slunečník

Abyste mohli na zahradě trávit skutečně celé dny, neobejdete se bez zastřešení. Ochranu před deštěm a přímým slunečním zářením umístěte především nad zahradní sezení. Střechu můžete protáhnout až nad venkovní gril, abyste mohli připravovat pohoštění i během letního deště. Pokud se vám nechce stavět zastřešení, postačí vám široký a stabilní slunečník, který můžete v případě potřeby kdykoliv složit.

Vybavte zahradu jídelním prostorem

Společné hodování je skvělým způsobem, jak se potkat s rodinou či přáteli na konci náročného dne. Vytvoření jídelního koutu na zahradě přitom nemusí být nijak náročné a drahé. Základem by měl být kvalitní a pevný zahradní stůl, ke kterému připojíte židle, křesla nebo lavici.

Pokud se vám nechce vybírat jednotlivé kusy nábytku, pořiďte si rovnou celou zahradní sestavu. Kolem stolu připevněte venkovní osvětlení a ihned si můžete začít užívat společné večery strávené nad dobrým jídlem.

Dopřejte dětem venkovní zábavu

Máte malé děti a chcete, aby trávily co nejvíce času na čerstvém vzduchu? Vytvořte jim na zahradě prostor pro hraní. Líbit se jim bude malý zahradní domeček, pískoviště nebo třeba houpačka, kterou si užije celá rodina.

Velkou výhodou je samozřejmě zahradní bazén. Už od průměru zhruba 3 metrů se v něm příjemně svlaží i dospělí.

Vyšperkujte zahradu oblíbenými rostlinami

Nemusíte být profesionální zahradník. Stačí vysadit pár kvetoucích rostlin, pro větší soukromí zasadit na okraji pozemku keře jako živý plot, pravidelně sekat trávník a zaměřit se na detaily a květiny, které zahradu zútulní.

Pracujte venku

Pokud vás přece jen čeká v létě nějaká práce, nemusíte s ní sedět celý den doma. Stačí si postavit stůl a pohodlnou židli na zahradu, ochránit se před přímým sluncem a pustit se do toho. Příroda a zeleň vás budou inspirovat, probudí kreativitu a dodají nové nápady.

Myslete i na odpočinek

Venkovní prostor by měl sloužit především k odpočinku a obnově ztracené energie. Sedněte si do pohodlného závěsného křesla nebo se položte na rozkládací lehátko a pusťte se do čtení oblíbené knihy. Večer můžete pozorovat západ slunce a vychutnat si sklenku vína.

Zacvičte si na vzduchu

Ve venkovních prostorách se můžete věnovat velkému množství aktivit. Na cvičební podložce si krásně zacvičíte jógu, posílíte nebo protáhnete svaly. Trávník je skvělým povrchem pro běh či skákání přes švihadlo. Jestliže jste zvyklí posilovat s činkami, můžete si na zahradě vytvořit malou posilovnu a při tréninku dýchat čerstvý vzduch.

Stejně tak můžete vyzvat rodinu na souboj v líném tenisu, badmintonu nebo šipkách. Odpočinete si a všichni se skvěle pobavíte. Na moře si přitom ani nevzpomenete.

Přejeme vám pohodové léto plné úsměvů.