Plastový zahradní nábytek zatím nenašel přemožitele: 6 důvodů, proč

Plastový zahradní nábytek zatím nenašel přemožitele: 6 důvodů, proč


Teplé počasí a hřejivé paprsky volají k posezení na zahrádce, balkonu či terase. Plastové židle, lehátka i stolek prostě popadnete a přenesete, kam chcete. A to zdaleka není jediná výhoda.

6 argumentů, proč vybrat zahradní nábytek z plastu

1.Snadná manipulace a vysoká nosnost

Plastový nábytek je velmi lehký – židle, lehátka i většinu stolů pohodlně unesete v jednom. Snadno je kdykoli přesunete z ostrého slunce do chládku nebo při dešti pod pergolu. Plast vyniká i vysokou nosností – většina židlí a lehátek bez problému unese 100kg dospěláka.

2.Nepřekonatelná cena

Dobrou manipulací a nosností vyniká víc druhů nábytku – například ratanový. Čím ale konkurovat nemohou, je cena. Závisí na kvalitě materiálu a designovém provedení. Kvalitní plastový stůl seženete už od 400 Kč, pohodlné lehátko od 500 Kč. Dobrá židle vyjde přibližně na 300 korun. Oproti zahradním sestavám ze dřeva nebo pravého ratanu ušetříte klidně desítky tisíc.

3.Odolnost vůči větru, dešti i UV záření

Moderní plastový nábytek se vyrábí z odolného polypropylenu, často s příměsí skelného vlákna. Jde o pevný, stabilní a zároveň lehký materiál. Odolává mechanickému poškození, vodě i UV záření. Speciální UV filtry zajistí stálost barev – nevyšisují ani nežloutnou. Jediné, co plastu nesvědčí, je mráz. Každý rok jej včas zazimujte do sklepa nebo garáže, kde je sucho a stabilní teplota.

4.Nejsnazší údržba ze všech druhů zahradního nábytku

K běžné údržbě před prachem bohatě stačí zahradní hadice. Na odolnější nečistoty pak teplá voda s jarem nebo gelem na nádobí. Seženete už i speciální čističe s ochranným a antistatickým účinkem, které během chvíle odstraní špínu i mastnotu a zabrání usazování prachu.

5.Velký výběr a design k nerozeznání od přírodních materiálů

Představíte si pod pojmem plastový nábytek jen obyčejné bílé židle s jednoduchým kulatým stolem? Tyhle doby dávno pominuly. Máte na výběr z nespočtu barevných i designových variací, k nerozeznání od přírodního ratanu nebo dřeva. Z barev vedou přírodní tmavě zelená nebo hnědá. Výsledný útulný dojem podpoří barevné polstry, opět v mnoha barvách a dekorech.

6.Nejen na zahradu

Moderní nábytek z plastu užijete i na terase, balkónu nebo v zimní zahradě. Skládací židle a stoly jednoduše naložíte do auta. Oceníte je na chatě, v kempu nebo třeba při rybaření.

TIP: Vybíráte nový plastový nábytek? K nákupu nad 2 500 Kč u nás získáte dopravu zdarma.