Rekonstrukce bytu či domu: Tipy na nový nábytek za hubičku

rekonstrukce-bytu-ci-domu-tipy-na-novy-nabytek-za-hubicku

Chystáte se na kompletní rekonstrukci nebo jen chcete své současné bydlení oživit novými kousky nábytku? Využijte lednového výprodeje a pořiďte si nábytek za skvělé ceny.

Ložnice: Od postele po novou šatní skříň

V ložnici strávíte až třetinu života. Zařiďte ji proto prakticky a útulně, ať je váš spánek co nejklidnější. Nemusíte se hned pouštět do velké rekonstrukce s výměnou podlahy a oken. I malé změny, jako jsou třeba nová výmalba, menší kusový koberec, postel nebo noční stolky stačí k osvěžení celého prostoru.

Výmalba

Mají stěny ložnice zašedlou barvu a na několika místech se drolí? Neváhejte a pusťte se do malování. Ze stěn nejprve seškrábejte nános původní barvy. Nezanedbávejte penetraci, která zaručí lepší uchycení nové barvy. A jaký odstín do ložnice zvolit? Uklidňujícím dojmem působí jemné přírodní barvy, jako je béžová, světle žlutá, meruňková a hnědá. Stejně dobře fungují také odstíny modré a zelené.

Postel

Dlouhý a ničím nerušený spánek vám zajistí kvalitní postel s pohodlnou matrací. Při výběru dbejte především na materiál, zpracování a velikost. Čím větší, tím lepší. Zároveň byste měli mít k posteli přístup ze všech 3 volných stran.

Mezi další důležitá kritéria při výběru postele patří barva a celkový design. Měl by ladit k ostatnímu nábytku v místnosti. Matraci vybírejte podle své váhy, tvaru těla a také zdravotního stavu. Správně vybraná matrace dobře podpírá páteř a udržuje ji v přirozeném stavu. Záda tak zůstanou během noci uvolněná a nebudou vás po probuzení bolet.

Noční stolky

Abyste měli kam uložit knížku, léky, kapesníky a další nezbytnosti, budou se vám na krajích postele hodit noční stolky. Postavte na ně malé lampičky, ať si můžete v noci posvítit.

Šatní skříň a komoda

Poskytnou vám dostatek prostoru k ukládání oblečení a ložního prádla. Až budete vybírat tu správnou šatní skříň či komodu, nejprve si ujasněte, co všechno sem chcete ukládat a zda potřebujete otevřené plochy, poličky nebo se vám bude hodit spíše větší počet šuplíků.

Jídelna: Moderní stůl a židle promění celý prostor

Jídelní stoly a židle jsou každý den pod velkým tlakem. A to především tehdy, kdy máte doma malé děti. Jednou za pár let je proto dobré nábytek vyměnit a dát jídelně nový kabátek.

Jídelní stůl

Ať už vaše rodina čítá 2, 4 nebo 7 členů, jídelní stůl by měl být dostatečně velký, abyste se mohli usadit všichni najednou. Pokud potřebujete větší prostor jen párkrát do roka, sáhněte po rozkládacím stolu, který zabere jen minimum místa.

Židle

K jídelnímu stolu vyberte také odpovídající jídelní židle, které budou ladit tvarem, barvou i celkovým zpracováním. Chcete židle oživit? Pořiďte si k nim barevné podsedáky. Váš jídelní kout získá pokaždé jiný vzhled a náladu.

Obývací pokoj: Vyměňte nábytkovou sestavu za novou

Centrem každého domu či bytu bývá obývací pokoj. Místo, kde se večer scházíte s rodinou, vítáte návštěvy a relaxujete po náročném pracovním dni, si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

Obývací stěna

Při výběru obývací stěny zohledněte rozložení, styl, barvu a pečlivě přeměřte míry. Za obývací stěnu nemusíte zaplatit desetitisíce. I levnější nábytek udělá spoustu parády a při správné údržbě vám vydrží roky.

Co by měla obývací stěna splňovat? Prvním aspektem jsou úložné prostory na CD, DVD, ovladače, kabely a další potřeby. Výhodou jsou hladké a snadno omyvatelné plochy, které snadno udržíte čisté. Design stěny by pak měl korespondovat s ostatním nábytkem v obýváku.

Pohovka

Čas od času se hodí vyměnit starou pohovku za novou. Dbejte na kvalitní zpracování a dostatečnou velikost pro celou rodinu. Trendem jsou velké sedačky ve tvaru L nebo U. Oblibě se stále těší pohovky s úložným prostorem nebo možností rozložení.

Přejeme vám povedenou rekonstrukci a hodně šťastných chvil v upraveném domově.