Relaxační křesla od závěsných až po masážní: Zařiďte si domácí oázu klidu

závěsná křesla

Dlouhodobý stres ovlivňuje náladu i celkové zdraví. Nedejte se. Najděte doma klidný kout a zařiďte ho na odpočinek podle svého gusta. Stačí pár minut denně a brzy pocítíte změnu.

Udržujte tělo v rovnováze

Už v první polovině 19. století francouzský lékař Claude Bernard upozornil na důležitost tzv. homeostázy neboli rovnováhy vnitřního prostředí našeho těla. Ovlivňuje ji řada faktorů. Některé nemůžeme ovlivnit, ale míru stresu ano.

Jak snížit dopady stresu?

Dopady stresorů z práce nebo osobního života snížíte tím, že budete denně věnovat aspoň 10–15 minut sami sobě. Je jedno, jestli si budete číst, psát básničky nebo jen tak v klidu přemítat. Hlavní je zastavit se v dnešní uspěchané době.

Užijte si odpočinek v relaxačním křesle

Po náročném dni v práci, po tréninku nebo delší psychické zátěži nezapomeňte odpočívat. Lákavý pohled na relaxační křeslo vám to každý den připomene. Velkou službu udělá odpočinková zóna také těhotným ženám, kojícím maminkám a seniorům. Ocení ji i televizní fanoušci a knihomilové.

Relaxační křeslo zvlášť oceníte, když…

● trpíte bolestmi zad,
● chcete mít pohodlí při sledování televize,
● čekáte miminko, nebo kojíte,
● máte po náročném dni,
● si chcete v klidu číst.

Kde zřídit domácí relaxační zónu?

· Ložnice

Ideální místo pro relaxační kout. Vsedě se začtete do oblíbené knížky a až na vás padne únava, přesunete se rovnou do postele.

· Obývací pokoj

Chcete dopřát odpočinek i návštěvám? Zřiďte „klidovou zónu“ v obýváku. Připravte se na to, že bude pořád plná. Početnějším rodinám doporučujeme zavést pořadník nebo pořídit křesílka alespoň dvě.

· Pracovna

I v pracovním koutku oceníte možnost zasloužené pauzy. Ne nadarmo se říká, že ty nejlepší nápady přicházejí v klidu, když je člověk nejméně čeká.

· Dětský pokoj

U dětí a dospívajících bodují hlavně závěsná a houpací křesla. Představují i skvělý designový doplněk dětského pokoje.

Jaké vybrat? Od závěsného křesla až po masážní

· Závěsné

Závěsná křesla baví děti i dospělé. Jsou pohodlná, skvěle vypadají v interiéru a hodí se i na zahradu.

· Polohovací

U polohovacích křesel sami určujete ideální sklon i výši podpěrek. Jinou výškou zvolíte třeba na čtení a jinou při sledování televize. Plynule pak přejdete do odpoledního šlofíku pouhým sklopením opěrky…

· Masážní

 Prohřejí a uvolní svaly pomocí masážních hlavic. Výborná věc pro záda, krk i nohy.

Prohlédněte si oblíbená relaxační křesla z naší nabídky

Závěsné relaxační – NELA

Vyniká stabilní kovovou konstrukcí. Hodí se do interiéru i na venkovní či zimní zahradu. Sedací část z umělého ratanu doplňuje měkoučký červený podsedák.

Relaxační polohovatelné – EDDIE

Designový otočný kousek pro náročné. Oceníte praktickou textilní kůži, pohodlnou podnožku a elegantní béžovou barvu. Hodí se do obýváku, ložnice i pracovny.

Masážní – Pulsar

Tvar opěrky, sedáky i podnožky, to vše je vyladěné pro ideální odpočinek. Kombinace masážní a hřejivé funkce příjemně uvolní celé tělo. Pomocí šikovného ovladače si vyberete konkrétní typ masáže z 9 různých programů. Nechte si promasírovat nejen záda, ale také stehna a krk.

Designové – BRANDO

Designový hit v černé barvě s dřevěnými nožkami. Elegantně doplní obývací pokoj i ložnici.

Patříte k náročným milovníkům bytového designu? Zvolte ručně vyráběné závěsné křeslo

Hledáte kombinaci stylového doplňku do obýváku, ložnice či pracovny, kde jde pracovat i odpočívat? Propracované závěsné křeslo od TAMARKI splňuje všechno. Jde o hand made produkt vyráběný v Česku. Sedací část díky velkým rozměrům 160 × 120 cm a pevné konstrukci plně podporuje záda i při práci na notebooku. Klidně se v ní i natáhnete a zacvičíte třeba vzdušnou jógu. Tři designové tyče se postarají o stálý tvar křesla a vysokou nosnost až 90 kg.

Co k němu?

Vaši domácí oázu klidu může tvořit jen křesílko umístěné v rohu, nebo před oknem. Chcete-li, doplňte ho:

Koberečkem s uklidňujícím motivem
Designovou lampičkou
Oblíbeným obrazem

Při nákupu nad 2 500 Kč od nás získáte jako dárek dopravu zdarma kamkoli po ČR.