Trendy barvy sedacích souprav pro rok 2019

Trendy barvy sedacích souprav 2019

Módní barevné trendy se netýkají jen oděvního průmyslu, ale také bydlení. Letos zapomeňte na nudné odstíny sedacích souprav.

1.Červená

Zářivě červená sedačka nebo pohovka zaujme na první pohled, proto patří mezi nejžhavější trendy. Tento odstín lze velmi snadno sladit s neutrálními barvami a tmavým i světlým dřevem. Pokud si libujete v neobvyklých barevných kompozicích, vsaďte na kombinaci červené s jasně žlutou, zelenou nebo temně modrou.

Význam červené v psychologii

Dodává energii, sílu a motivaci. Ocení ji hlavně akční rodiny. Symbolizuje také touhu a lásku.

2.Barva kořeněného medu

Pikantní medová barva působí klidným dojmem a zároveň dodává interiéru nádech originality. Není vyzývavá, ale nenudí. Odstín kořeněného medu se v barevném spektru nachází mezi karamelem a kávou moka. Působí hřejivě, klidně a decentně.

Perfektně se k němu hodí neutrální barvy, jako je šedá, béžová, černá a zemitě červená. Nebojte se ani kombinace se světle růžovou, fialovou, vínovou, oranžovou nebo tmavě modrou.

Význam hnědo-oranžové v psychologii

Zemitá, přírodní barva dodává sílu a odvahu. Sálá z ní domácí teplo, pohoda a pohodlí.

3.Korálová

Mezi horké trendy roku patří korálová barva, která má velmi pozitivní vliv na naši psychiku. Oranžová barva se zlatavým podtónem je plná naděje, útěchy a povzbuzení. Korálovou sedací soupravu doplňte o polštářky v béžové, krémové nebo hnědé barvě.

Význam korálové v psychologii

Jemná korálová evokuje harmonické rodinné a přátelské vztahy. Dobře se v ní cítí milovníci přírody a přírodního designu. Patří k teplým barvám dodávajícím energii a také chuť k jídlu.

4.Temně zelená

Máte rádi nevšední barvy a nebojíte se ani tmavších odstínů? Pak si pořiďte tmavě zelenou sedačku. Pozor si dávejte na kombinaci s ostatními prvky v interiéru. Pokud temně zelenou nesladíte správně, výsledek bude působit smutně a ponuře.

Zvolte k tmavě zelené béžovou, krémovou, žlutou nebo světle červenou barvu. Tyto odstíny doplňků nábytek v obýváku příjemně oživí.

Význam zelené v psychologii

Živá barva symbolizuje růst a stálou obnovu přírodní energie. Jde o typickou barvu jara. Domovu dodává klid a harmonii.

5.Námořnická modrá

Nejen na sedačkách, ale v celém interiéru se těší oblibě námořnická modrá. Jedná se o sebevědomý, pozitivní a zároveň střízlivý odstín se zklidňujícím efektem. Dobře jej zkombinujete se zemitými tóny i hravými pastelovými barvami.

Chcete-li sedačku opticky propojit i s dalšími prvky obývacího pokoje, vsaďte na stejně barevné květináče, svíčky, obraz, ubrus nebo třeba dekorativní koberec.

Význam modré v psychologii

Modrá pravidelně vyhrává různé výzkumy a ankety žebříčků obliby. Jde pravděpodobně o nejuniverzálnější odstín. Pojí se s odpočinkem, klidem, pocitem bezpečí, ale také kreativitou. Proto se modrá sedačka dobře hodí i do dětského pokoje nebo pracovny.

Proč vybrat u Nábytku za kačku?

- Vynikající poměr cena/kvalita
- Všechny
sedací soupravy s rychlým dodáním do několika dní
- Možnost výhodného
nákupu na splátky