Komoda do ložnice, obýváku i předsíně: Kam s ní

Komoda do ložnice, obýváku i předsíně: Kam s ní
 

Komoda do každé místnosti: 7 míst, kde zvlášť vynikne

Chybí vám doma úložné prostory? Věci šikovně uložíte do komody. Skvěle se hodí do obývacího pokoje, chodby, ložnice i dětského pokojíčku.


Proč si pořídit komodu?
 

> Hodí se do moderní, retro, venkovské i městské domácnosti.
> Získáte spoustu úložného prostoru.
> Díky policím a zásuvkám vše přehledně uspořádáte.
> Ukryjete veškeré drobnosti mimo dosah očí.
> Dotvoříte celkový útulný vzhled pokoje.
> Navrchu komody získáte další odkládací plochu na květiny a knihy.
> Můžete vybírat ze široké škály materiálů, barev, stylů a velikostí.

7 nejlepších míst pro komodu
 

1. Ložnice

Není-li komoda součástí vaší ložnicové sestavy a potřebujete více místa k uložení věcí, vyberte si ji samostatně. Složíte do ní ložní prádlo, osušky, ručníky, ubrusy i oblečení. Pro lepší organizaci můžete do jednotlivých zásuvek umístit rozdělovače – šikovné především pro menší kousky jako spodní prádlo, ponožky, šátky a opasky. Vždycky tak budete vědět, kde co najdete.

2. Dětský pokoj

Nevíte, kam uschovat dětské oblečení a hračky? Pořiďte svým ratolestem do dětského pokoje komodu, do které hravě a snadno schováte vše potřebné. Své místo v ní najdou kromě oblíbených hraček také knížky, učebnice do školy a potřeby na kreslení.

3. Chodba

Máte-li k dispozici rozměrnější chodbu, postavte do ní praktickou komodu. Šikovně doplní skříň, věšák a botník. Uložíte sem mimosezónní oblečení a obuv i další nezbytnosti, které se jinam nevejdou.

4. Pracovna

Pokud pracujete z domova a vaše profese vyžaduje větší množství dokumentů a různých pomůcek, neobejdete se bez úložného prostoru. Výborným řešením je komoda. Pojme vše, co ke své práci potřebujete, například papíry, šanony či psací potřeby. Bojujete-li s místem, poohlédněte se po komodě s nástavcem, případně nad komodu umístěte několik polic. Využijete tak i prostor nad nábytkem, který by jinak zůstal zbytečně prázdný.

5. Obývací pokoj

Komoda v obývacím pokoji je ideální k uskladnění různých ovladačů, kabelů, CD či DVD, společenských her i knih. Pokud máte malý byt, oceníte komodu jako úložný prostor pro různé dokumenty, rodinná fotoalba, nebo třeba nádobí, které vyndáváte jen při zvláštních příležitostech.

Komoda v obývacím pokoji může sloužit i jako originální bar, kam uložíte lahve s oblíbeným alkoholem a sváteční sklenice. Při výběru komody dbejte na materiál a vzhled nábytku, který v obývacím pokoji máte. Je na vás, zda zvolíte komodu ve stejném stylu a provedení, nebo se rozhodnete pro kousek v originálním designu, který bude vybočovat.

6. Šatna

Máte velký byt či dům, který vám poskytuje dostatek prostoru pro samostatnou šatnu? Pak kromě klasických šatních skříní využijete i praktické komody. Poslouží vám k uložení oblečení, spodního prádla, povlečení, ručníků i různých drobností, které nemáte kam umístit.

7. Koupelna

Zejména ženy jistě ocení možnost pořídit si komodu do koupelny. Pro tento případ jsou ideální kousky s poličkami, které šikovně oddělí vnitřní prostor. Rázem tak získáte spoustu místa nejen pro pečující a dekorativní kosmetiku, ale také pro ručníky, prací a uklízecí prostředky. Nemáte místa nazbyt? Spoustu prostoru vám ušetří komoda s funkcí koupelnové skříňky.

Jak vybrat tu nejlepší komodu?
 

Dvakrát měř, jednou řež

Nejprve si změřte místo, na které chcete komodu postavit. Myslete zároveň na to, abyste mohli komodu kdykoliv pohodlně otevřít. Kolem nábytku byste měli mít možnost také pohodlně procházet, aniž by vám jakkoliv vadil v pohybu.

Komoda musí splnit svůj účel

Ještě před nákupem si promyslete, na co konkrétně hodláte komodu využít. Pokud do ní potřebujete uložit ložní prádlo nebo větší množství nádobí, ubezpečte se, že mají šuplíky dostatečnou hloubku a police jsou od sebe vzdálené tak akorát.

Volba materiálu

Při výběru materiálu berte ohled na to, jak často budete komodu využívat, kam ji umístíte, kolik peněz chcete investovat a s jakou životností nábytku počítáte. Podle toho zvolte masiv, lamino, případně jejich kombinaci s kovem či sklem.

Masiv patří mezi nejkvalitnější materiály nábytku, ale zároveň vyžaduje nejvíce péče v podobě pravidelného voskování či lakování, a používání speciálních čisticích přípravků na dřevo.
> Oproti tomu výrazně levnější
lamino stačí jen občas setřít navlhčeným hadříkem. Musíte však počítat s o něco kratší životností a dát si větší práci s výběrem. Laminátové desky by měly být široké alespoň 18 mm, jinak by se mohly police pod větší tíhou začít prohýbat.

Ještě váháte? Napište nám

Naše bytové designérky jsou tu pro vás každý všední den od 9 do 17 hodin.