Trendy dětských židlí k psacímu stolu: Síťovina a eko kůže

Dětské židle

Každý školák by měl mít svůj vlastní psací stůl se židlí. Díky tomu si při psaní a kreslení neničí záda. Vlastní pracovní prostor navíc podpoří motivaci k plnění úkolů.

Proč pořizovat speciální židli pro děti?

Páteři ve vývinu může nezdravý způsob sezení velmi ublížit. Pro zdravý vývoj zad a celého pohybového aparátu potřebují školáci vhodnou oporu se správně tvarovanou opěrkou. Výrobci nábytku na to myslí, a proto dnes bez problémů seženete speciální dětské židle k psacímu i jídelnímu stolu.

Jak najít tu nejlepší?

Sledujte hlavně těchto 5 kritérií:

1.Materiál: Dřevo, plast, kov nebo (eko)kůže

Dětské židle se vyrábí z různých materiálů. Nejčastěji vybíráte mezi dřevem, plastem a kůží v kombinaci s kovem. Dřevo je hypoalergenní, má dlouhou životnost, dobrou nosnost i prodyšnost.

U dřevěných židlí volíte z řady různých barev a tvarů. Nevýhodou je vyšší hmotnost a obtížnější manipulace. Naopak s plastovými židlemi na kolečkách si hravě poradí i menší děti. Seženete mnoho barev a provedení, doplněných většinou o pohodlné čalounění.

Židle z ekokůže vypadají na první pohled robustně a kvalitně. Jsou pohodlné, ale někdy až příliš. Pokud je polstrování hodně silné, záda se do nich zaboří a nemají správnou oporu. Tvrdší materiál je pro dětská záda mnohem lepší volbou.

2.Zpracování

Méně je více. Přehnaně složité designové kousky mohou dětským zádům spíše uškodit. Hledejte hlavně pevnou opěrku zad a rukou. Dítě by mělo na židli sedět rovně a zároveň pohodlně. Konstrukci a kolečka volte raději kovová. Mají lepší výdrž a oproti plastu také lépe vypadají.

3.Možnost nastavení výšky sedáku a opěrek

Sedací část nastavte do takové výšky, aby podepírala stehna a dítě se mohlo opřít nohama o podlahu. Ideální volte rozmezí mezi 88–98 cm.

Zádová opěrka slouží ke zvýšení pohodlí při dlouhém sezení u psacího stolu. Aby byla záda ve správné poloze a chráněná, opěrka zad by měla končit pod lopatkami. Anatomické područky rovněž snižují zatížení páteře.

4.Nosnost

Myslete na to, že dítě roste a přibývá na váze a že sem tam si v pokojíčku sedne i dospělý člen domácnosti. Zlatým středem je židle s nosností 100 kilogramů. Unese téměř kohokoliv.

5.Design

Protože design nemá prakticky žádný vliv na funkčnost, můžete nechat svého potomka, aby si sám vybral design podle svých představ. Menší školáci budou nadšení z motivu oblíbeného zvířete nebo pohádkového hrdiny. Ti starší většinou volí veselé barvy, případně jejich kombinace.

5 vlastností kvalitní dětské židle

Sledujte, zda vybraný kousek má:

 1. nastavitelnou opěrku zad a područek
 2. anatomicky tvarovanou bederní opěrku
 3. pohodlný sedák
 4. kvalitní výplňový materiál
 5. výhodný poměr ceny a kvality
   

Trendy pro rok 2020

Síťovina

Velkým hitem posledních let jsou židle z lehké síťoviny. Díky prodyšnosti se záda nepotí ani v horkých letních dnech.

Židle bez koleček

Oblíbené jsou také židle na kovové chromované nožce. Ani nezbeda, který nevydrží v klidu sedět, vám nikam neujede.

Eko kůže

Dětské židle z ekokůže vypadají na první pohled jako klasický kožený nábytek pro dospělé. Mají elegantní nadčasový vzhled vhodný do pokojíčku i pracovny. Ekokůže vás potěší i výborným poměrem cena/kvalita.

Proč nakoupit u Nábytku za kačku?

 • Desítky modelů dětského nábytku skladem
 • Anatomicky řešená křesla a židličky už od 1 126 Kč
 • Výnos za vchodové dveře zdarma
 • Objednávka odborné montáže jedním klikem