Ženám vstup zakázán: Jak vybavit pokoj jen pro muže?

Ženám vstup zakázán

Každý uvítá prostor jen sám pro sebe. Pro muže to platí dvojnásob. Může to být garáž, dílna nebo vlastní pracovna. Máte takový prostor? Využijte jej tak, jak vám nejlépe vyhovuje.

Muži potřebují zábavu, jídlo a televizi

Server Improvenet.com označuje tyto 3 atributy jako základní potřeby muže. Televizi snadno nahradíte přenosným počítačem, tabletem nebo mobilem. Monitor na zdi tedy nutně nepotřebujete.

K čemu všemu pracovnu využijete?

Budete ve svém pokoji odpočívat, meditovat, pracovat nebo sledovat sportovní zápasy? Nejspíš všechno dohromady. Možná využijete i zónu pro lehký strečink nebo posilování. Svým plánům podřiďte vybavení místnosti.

Odpočinková a relaxační zóna

Využijete ji ke čtení, přemýšlení i sledování sportovních zápasů. Dominovat by mělo kvalitní křeslo, ideálně s anatomickým tvarováním. Rádi při lenošení popíjíte kávu nebo čtete? Pak křeslo doplňte i o pěkný konferenční stolek nebo taburet.

Máte dost místa? Berte relaxační křeslo

Pokud máte dost prostoru, vyplatí se přímo relaxační křeslo. Stačí si lehnout a uvolnit svaly. Anatomické tvarování se postará
o uvolnění meziobratlových plotének i namáhaných svalů kolem krku, hrudníku a beder. Ne nadarmo přicházejí ty nejlepší nápady právě v uvolněné poloze vleže. O úlevě od bolesti zad nemluvě.

Pokud v relaxačním křesle usnete, nic se neděje. Je na to stavěné. Neprobudíte se se ztuhlým krkem, ale příjemně odpočatí. To je velká výhoda oproti klasickému gauči.

Pověsíte na protější zeď televizi, nebo poličku na knihy? To už záleží vás.

Nezapomeňte na občerstvení

Potřebujete k uvolnění a přemýšlení sklenku vína, nebo něčeho ostřejšího? Pořiďte si do relaxační zóny stojan na láhve nebo rovnou menší soukromou vinotéku – klidně skrytou v nábytkové sestavě.

Bytoví designéři tvrdí, že  „pravý muž se cítí jako muž“ v prostředí luxusní kůže a barových židlí.

Herní zóna

Máte v pracovně dost místa? Bavil by vás třeba kulečníkový či pokerový stůl nebo stolní fotbálek? Hry v pracovně mají jedinou nevýhodu – lákají ostatní členy rodiny, kteří mohou rušit váš zasloužený klid. Stejně tak odvádí od práce, pokud používáte místnost i k plnění pracovních úkolů.

Jaké barvy do místnosti pro muže?

Ačkoli designéři stále přicházejí s novými nápady, domácí kanceláře pro pracovny mužů se už desítky let točí v podobných barvách. Dominují jím:

• Tmavá a světlá šedáneutrální odstíny, ideální k uklidnění a relaxaci.
• Námořnická modrádodává energii, oživuje prostor a zároveň evokuje klid a bezpečí. Stejně dobře       
  fungují i další odstíny modré: tmavá půlnoční nebo klasická oxfordská.

• Tmavě zelenánastoluje v místnosti přirozeně relaxační, uvolňující atmosféru. Výborně se hodí ke dřevu
  nebo kamennému krbu.

• Čokoládově hnědájemná, útulná, teplá barva si perfektně rozumí s dalšími přírodními odstíny a
  materiály.

• Černáelegantní, tajemná, extravagantní, ideální pro vytváření působivých kontrastů. Rozzáříte jí žlutou,
  oranžovou i jasně červenou barvou.

Jak vyzdobit ryze mužský pokoj?

Historické obrazy a mapy, plakáty z filmů, černobílé fotografie nebo staré symboly různých národů patří k nejoblíbenějším dekoracím v mužských pracovnách a ložnicích. Dejte si na čas a vyberte ty, co budou vašemu srdci nejblíže.

Váháte? Mrkněte na pár inspirací

Sedí vám spíš retro styl? Pak si zamilujete pracovnu z kolekce Kora. Stylový nábytek v rustikálním stylu a oblíbeném dekoru samoa king dlouhodobě vévodí žebříčkům prodejů.

Láká vás spíš moderna? Pak vás osloví oblíbená sestava Johan. K ní už jen pár doplňků, něco do relaxační zóny a pokoj pro muže láká k první „zašívárně“.

Pořád to není ono? Napište nám nebo zavolejte. Naše bytová designérka je tu pro vás vždy od pondělí do pátku.